Často kladené dotazy
Jaká je hlavní výhoda krmení Rufkami?

Hlavní výhoda našich krmiv je výroba za nízkých teplot. Syrové suroviny si zachovávají živiny ve své přirozené formě, nezničené teplem. Proto se krmení Rufkami blíží tomu, co je pro psa a jeho trávící trakt nejpřirozenější stravou - syrovému masu. Ve výrobě navíc používáme spoustu kvalitního masa. Levné náhražky, chemii ani plnidla ve složení našich granulí nenajdete.

Jak vyrábíte granule Rufruf?

Při výrobě používáme dvě výrobní technologie. První z našich výrobních technologií se nazývá Freshcraft™. Jedná o velice šetrnou technologii, která umožňuje zachování živin, bílkovin a enzymů ve stavu, který se blíží jejich přirozené formě. Maximální teplota při zpracování surovin se pohybuje okolo 87-90 °C. Takto vyrobené krmivo je pro psa neodolatelné, snadno stravitelné a hlavně mnohem zdravější než běžně dostupné komerční krmivo.

Druhou technologií, kterou používáme, je lisování za studena. Jedná se o výrobní proces, při kterém vstupují do lisu čerstvé ingredience. Tyto složky lisujeme za nízkých teplot a tak vznikají pelety, které si uchovávají více aktivních látek, vitamínů a výživových hodnot oproti klasické extruzi nebo lisování za studena. Díky tomu jsou Rufky přirozenější formou potravy pro psa.

Jaký je rozdíl mezi Frashcraft™ granulemi a klasickými extrudovanými granulemi?

Většina běžných klasických granulí prochází výrobním procesem, který se nazývá extruze. Jedná se o proces , při kterém se suroviny vaří za vysokých teplot v rozmezí 150-200°C. Tato nešetrná úprava má za následek silnou denaturaci živin a degradaci surovin. To znamená, že se při vaření ze surovin vyvaří pryč velké množství zdravých látek. Na konci zbude v podstatě jen spálená sušenka, do které se pak živiny musí uměle dodat.

Freshcraft™ je oproti tomu mnohem šetrnější technologie, která umožňuje zachování živin, bílkovin a enzymů ve stavu, který se blíží jejich přirozené formě. Maximální teplota při zpracování surovin se pohybuje okolo 87-90 °C. Díky tomu jsou Rufky pro psa neodolatelné, snadno stravitelné a hlavně mnohem zdravější než běžně dostupné komerční krmivo.

Jaký je rozdíl mezi lisovanými Rufkami a ostatními značkami lisovaných granulí?

Největší výhodou lisovaných Rufek oproti ostatním značkám lisovaných granulí je složení. Jsme jediný výrobce, který umí do lisovaných granulí přidat čerstvé maso a zeleninu. Ostatní značky používají pouze sušené suroviny, které jsou pro psa o něco hůře stravitelné. Co byste si k obědu dali vy? Čerstvou rybu nebo sušenou rybu? Čerstvé batáty nebo bramborové vločky?

Jaké maso používáte při výrobě?

Na prvním místě ve složení naleznete opravdové, kvalitní, čerstvé maso. Na místě druhém pak maso sušené. Původ masa, ze kterého naše granule vyrábíme, si důkladně ověřujeme. Spolupracujeme pouze s lokálními farmáři, kteří zajišťují zvířatům etické podmínky k životu. Například krůtí v našich granulích pochází z volného chovu. Treska zase z volného oceánu, nikoliv z hospodářských chovů.

Jakou zeleninu používáte při výrobě?

K ostatním surovinám v našich granulích přistupujeme úplně stejně jako k masu. Kvalita je pro nás na prvním místě. Díky nízkým teplotám si zelenina uchová spoustu zdravých vitamínů ve své přirozené formě. Při výběru zeleniny jsme se navíc zaměřili na “zdravější” formu sacharidů. Místo rýže nebo obilí využíváme batáty, které mají nižší glykemický index. Díky tomu Rufky nevedou ke vzniku cukrovky, obezity nebo problémům s kloubama.

Kde vyrábíte Rufky?

Rufruf je česká firma. Veškerý výzkum a vývoj produktů probíhá v ČR. Část svých produktů vyrábíme v naší výrobně na okraji Prahy. Další část potom v zahraničí. Za výběrem konkrétního výrobce pro naše granule stály osobní návštěvy desítek provozoven. Na tomto základě jsme si vybrali takovou, která disponovala možností přidat do granulí čerstvé maso a umožnila nám tak vyrábět jen z těch nejkvalitnějších surovin a zpracovávat je za nízkých teplot. Takto náročným kritériím odpovídá jen hrstka továren především v západní Evropě. My jsme si pro spolupráci zvolili jednu, která se nachází u malého městečka v Holandsku a to hlavně proto, že sdílí naši vizi. Tou je výroba takových receptur, které by každý z nás dal i vlastnímu psovi. Kvalita produktu je pro nás na prvním místě. Druhou pak ve Velké Británii.

Proč jsou granule Rufruf lépe stravitelné než klasické extrudované granule?

Trávicí trakt psa je od přírody uzpůsoben pro trávení syrových surovin. U klasických granulí nastává ten problém, že spoustu “průmyslově” upravených surovin pes jednoduše strávit nedokáže. Takto zpracované suroviny vytvářejí nadměrnou zátěž na žaludek a mohou vést ke vzniku alergií a potravinové intoleranci (např. alergie na kuřecí maso). Oproti tomu Rufky se podobají syrovému masu. To znamená, že i jejich trávení je pro psa mnohem snazší.

Jak správně přejít na granule Rufruf?

Při přechodu na Rufky musíte začít pomalu. Ideální způsob je Rufky postupně přimíchávat do původních granulí a dávku postupně navyšovat. Během 10 dnů pak přejít na Rufky úplně.

Den 1-3: Do původních granulí přimíchejte 25 % denní dávky Rufek. Sledujte stolici a pokud je pevná, můžete dávku zvýšit. Pokud je řídká, setrvejte na této dávce dokud nebude stolice tvrdá. Při zavádění Rufek nezapomeňte ubrat dávku původních granulí.

Den 3-5: Do původních granulí přimíchejte 50 % denní dávky Rufek a postupujte stejně jako v předchozím kroku

Den 5-7: Do původních granulí přimíchejte 75 % denní dávky Rufek a postupujte stejně jako v předchozím kroku.

Den 7-10: Pokud je stolice pejska tvrdá, můžete začít krmit Rufkami naplno.

Můžu míchat Rufky s extrudovanými granulemi?

Ano. Při přechodu na Rufky to doporučujeme.

Můžu míchat Rufky s konzervou?

Ano. Díky snadné stravitelnosti jsou Rufky vhodné i při podávání s konzervou.

Kolikrát denně mám krmit Rufkami?

U krmení Rufkami doporučujeme krmit minimálně 2x denně. Někteří pejskové jsou při přechodu na nové granule citlivější, proto je lepší krmnou dávku rozdělit.

Chcete si domluvit hovor s naší nutriční specialistkou?

Ozvěte se ji na email lucka@rufruf.cz a navrhněte termín, kdy vám může zavolat.

Máte další dotazy?

Napište nám na ruf@rufruf.cz!