▷10 důležitých věcí, které musíte vědět o australském ovčákovi

Australský ovčák je mimořádně inteligentní a všestranné pracovní plemeno, které disponuje velkým množstvím energie. Je proto nutné mu věnovat dostatek pozornosti a aktivity a nezanedbat výcvik. Pak se může stát výborným rodinným společníkem a kamarádem. Pod “živou” slupkou ukrývá citlivou psí duši, která je maximálně oddaná své rodině. Vůči cizím lidem je však spíše odměřený. Podobně jako u každého plemene má jeho výchova svá specifika. V následujícím článku se dozvíte vše potřebné, abyste se mohli rozhodnout, zda si australáka skutečně pořídit. Máme pro vás užitečné rady a tipy, které každý majitel tohoto impozantního psa zaručeně musí znát.

Číst dál...

8 semen se zázračným účinkem na psí organismus

Takzvané superpotraviny jsou často skloňovaným termínem u všech, kteří se zajímají o výživu. Věděli jste, že své místo mají i v krmení domácích mazlíčků?

Číst dál...

6 ověřených rad pro péči o staré psy

Ve vašich očích bude váš pes vždy štěňátkem, i když už mu léta přibývají. Nakonec ale přijde den, kdy si všimnete, že je unavený po dlouhé procházce nebo si už nedokáže bezbolestně vylézt do postele. V tomto momentu je potřeba se začít zajímat, jak správně pečovat o psího seniora.

Číst dál...

Alergie na psí srst, tipy a triky když chcete mít doma chlupáče

Trpíte alergiemi na psí srst a přesto chcete sdílet domácnost s čtyřnohým kamarádem? Dočetli jste se, že existují takzvané “hypoalergenní” rasy, které jsou pro alergiky více vhodné? Tyto rasy údajně disponují menším množstvím a slabšími alergeny oproti ostatním rasám. Současné vědecké výzkumy však ukazují, že tomu tak úplně nemusí být. 

Číst dál...

Jak poznat, kdy vyhledat veterináře?

Všichni jsme jistě zažili situaci, ve které vidíme, že náš pes není ve své kůži ale veterinář má už zavřeno. Jak ale poznat, že se jedná o skutečnou pohotovost, nebo méně závažný problém, který může počkat do dalšího dne?

Číst dál...