O nás

S naší partou pejskařů jsme se v roce 2017 rozhodli, že změníme svět. Tedy, přesněji řečeno, svět psích krmiv. Tak jsme založili Rufruf a začali vyrábět klasické granule z kvalitních surovin. Jenže pořád to nějak nebylo ono. Došlo nám, že když chceme z kvalitních surovin dostat co nejvíc, nesmíme je spálit na škvarek. Proto jsme začali hledat způsob, jak granule připravit tak, jako si chystáme jídlo my lidé. Šetrně a z čerstvých surovin.

Opravdové granule z opravdového jídla

Místo sušených polotovarů, jako jsou masové moučky vyrobené v kafileriích za velmi vysokých teplot, jsme sáhli po čerstvém masu a zelenině. Pídili jsme se po partnerovi, se kterým zvládneme tyto čerstvé ingredience upravovat za nižších teplot, maximálně do 90 °C. Tak se totiž zbavíme rizika nebezpečných patogenů, ale zároveň v surovinách zůstane maximum živin a budou lépe stravitelné.

Lisování za čerstva

Projezdili jsme Evropu křížem krážem, ale výrobci jen kroutili hlavou a tvrdili, že vyrobit granule tímto způsobem není možné. Po náročném hledání jsme narazili na rodinnou firmu v Holandsku, která se rozhodla, že do toho s námi půjde. Po roce testování jsme konečně přišli na způsob, jak to udělat. A jsme na to dost hrdí. Granule Rufruf připravujeme lisováním za čerstva. Čerstvé suroviny uvaříme při šetrných 90 °C a následně lisujeme za pokojových teplot do granulí. Takže žádné polotovary nebo masové moučky. Žádná chemie, barviva nebo konzervanty. Nepřidáváme ani balast, jako je obilí, sója nebo kukuřice. Na prvním místě je vždy čerstvé maso z volných chovů lokálních farmářů nebo ryby z volného oceánu s MSC certifikací.

Jako pejskaři i jako výrobci máme konečně klidné spaní. Víme totiž, že plníme bříška svých hafanů i našich psích zákazníků tím nejlepším. Přidejte se k naší smečce!

Milan Sekerák, zakladatel Rufruf

Milan Sekerák