O nás

Dobrý den, jmenuji se Milan, jsem zakladatelem Rufrufu a rád bych vám řekl něco o tom, jak vznikla naše firma.

Vše začalo v roce 2017, kdy jsme s Tomášem dokončili studium na vysoké škole a rozhodovali se, co bude dál. Věděli jsme, že chceme pracovat na něčem vlastním. Zároveň jsme chtěli, aby naše podnikání dávalo smysl a hlavně nás bavilo. Pořád jsme se však neuměli rozhodnout, do čeho se pustíme.

Ve stejné době se začaly projevovat první příznaky onemocnění u mého osmi letého zlatého retrievera. Častější potřeba venčení, menší aktivita a nechutenství nás nakonec zavedly ke zvěrolékaři, který po odběrech stanovil diagnózu. Náš Toby trpí chronickým onemocněním ledvin. Spolu se psem jsme si od veterináře odvezli také pytel speciálního krmiva, které však nemělo valný úspěch. Toby krmivo odmítal a dále hubnul.

Jednoho dne jsem se rozhodl, že to tak nenechám a začal jsem hledat alternativy k veterinárním granulím. Pročítal jsem si internetová fóra o psí výživě, na kterých jsem narazil na BARF a recepty pro ledvinové diety. Řekl jsem si, že za zkoušku nic nedám a začal jsem Tobymu jídlo připravovat doma sám. Výsledek byl ohromující. Nejen že Tobymu syrová strava zachutnala a zanedlouho začal přibírat na váze ale také začal mít více energie a chuti do života. A to byl moment, kdy mě to trklo.

Po mé zkušenosti s Tobym jsem šel za Tomášem s nápadem vytvořit zdravé psí krmivo, které bude mít základy v syrové stravě a zároveň nebude vyžadovat dlouhou a složitou přípravu. Prostě krmivo, které se bude co nejvíce podobalo tomu, čím by se pes stravoval v přírodě.

S touto myšlenkou jsme se vydali na zkušenou do světa. Navštívili jsme mezinárodní veletrhy a výrobce psích krmiv. Navázali jsme spolupráci s odborníky na psí výživu i s výrobními technology, se kterými jsme začali ztvárňovat své představy o zdravém krmivu pro psy.

A tak jsme položili základy Rufrufu na jasné vizi. Vyrábět zdravá krmiva pro psy z kvalitních surovin, za použití šetrných výrobních technologií. To vše bez chemických konzervantů, barviv a jiných levných plnidel.

O tom, z čeho a jakým způsobem vyrábíme naše krmiva, se můžete dočíst zde >

Milan Sekerák, zakladatel Rufruf

Milan Sekerák

V roce 2021 získala firma Rufruf s.r.o. podporu z Evropských strukturálních a investičních fondů, realizovanou skrz Operační program Praha – pól růstu ČR a čerpanou přes druhou výzvu Specializovaných voucherů (reg. č. CZ.07.1.02/0.0/0.0/16_027/0000607). Podpora byla mířena na firmu Rufruf s.r.o. na projekt vývoj IT platformy pro usnadnění a automatizaci procesů. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Logo EU