Jak vyrábíme

Stejně jako vy jsme nadšení pejskaři. A stejně jako vy chceme, aby byl náš pes zdravý, plný síly a prožil spokojený život. To ale nejde bez pořádného a zdravého krmiva. A takové může vzniknout jen z kvalitních surovin v kombinaci s šetrným výrobním procesem. Pojďte s námi nakouknout, jak se vaří Rufruf.

Co obsahují krmiva Rufruf?

Možná je snazší začít tím, co neobsahují. Nenajdete v nich žádnou přidanou chemii, barviva ani konzervanty. Také nepřidáváme žádný balast, jako je obilí, sója nebo kukuřice. K výrobě nepoužíváme polotovary – sušené masové moučky, které bývají základem běžných krmiv. U nás je na prvním místě čerstvé maso od lokálních farmářů. Případně ryby z volného oceánu, které jsou loveny udržitelně. Používáme vlastně takové suroviny, které si kupujeme sami pro sebe. Složení každé směsi uvádíme na obalu velkým písmem a srozumitelně. Najdete jej i u jednotlivých produktů.

Jak krmiva vyrábíte?

Pro výrobu našich krmiv jsme vymysleli speciální postup, kterému říkáme lisování za čerstva. Je to podobné jako lisování za studena, o kterém jste už možná slyšeli. V našich granulích však nepoužíváme polotovary, jako jsou masové moučky či zeleninové vločky, které byly před lisováním vysušeny za teplot okolo 130 °C.

Při našem lisování za čerstva používáme čerstvé suroviny, které nesušíme, ale krátce a šetrně vaříme za teploty do 90 °C. Tak se zbavíme rizika patogenů, ale zároveň zůstane maximum vitamínů, živin a chuti. Tímto způsobem umíme zpracovat až 90 % všech surovin, ze kterých naše granule vyrábíme. Nakonec suroviny smícháme a ty už potom putují do lisu, kde je lisujeme za pokojových teplot. Tak vznikne zdravé krmivo plné živin a vitamínů. Bez polotovarů, bez chemie a bez balastu.

Kde krmiva vyrábíte?

Krmiva vyrábíme spolu s malou rodinnou firmou z Holandska, která se specializuje na přírodní krmiva. Do Holandska pravidelně jezdíme a osobně dohlížíme na suroviny i samotnou výrobu.

Čím jsou krmiva Rufruf tak speciální?

Dejte je ochutnat svému psovi a on vám to řekne sám. Ale teď vážně. Díky našemu speciálnímu výrobnímu postupu můžeme o našich granulích hrdě říci, že:

  1. jsou zdravá a nezatěžují psí organismus,
  2. jsou vhodná i pro alergické psy,
  3. v žaludku nebobtnají a jsou snadno stravitelná,
  4. chutnají i těm nejvybíravějším psům,
  5. jsou v souladu s přirozenými principy psí stravy.