Jak vyrábíme

Základní myšlenka na které stavíme při výrobě našich produktů je velice jednoduchá.

Věříme, že pes je masožravec a ke svému zdraví potřebuje především syrové maso. Protože syrové, teplem nezničené enzymy, bílkoviny a živiny udržují psí organismus v kondici, posilují imunitu a jsou prevencí proti populačním chorobám, jako je nadváha nebo cukrovka.

Z toho důvodu neustále investujeme do výrobních technologií, které dokáží šetrně zpracovávat naše suroviny tak, aby se výsledné krmivo co nejvíce blížilo přirozené, syrové psí stravě.

Život našich krmiv začíná na farmách

Prvním krokem při výrobě našich produktů je nákup surovin. Maso a zeleninu nakupujeme přímo od farmářů, což nám umožňuje kontrolovat jejich kvalitu i původ.

Naší základní podmínkou je, aby zvířata, která nám dávají své maso, měla dostatek prostoru pro důstojný život. Proto si všechny dodavatele pečlivě vybíráme.

Klademe důraz i na rychlost dopravy surovin od zdroje k nám do výroby. Jen tak můžeme zajistit, že bude maso vstupovat do výroby opravdu čerstvé.

Před samotnou výrobou všechny suroviny pečlivě testujeme, abychom si byli jisti, že neobsahují nebezpečné bakterie a patogeny. Následně suroviny putují do tzv. “čerstvé kuchyně”, kde se naporcují, smíchají a poté se přesouvají do výroby.

FreshCraft™ nejmodernější technologie výroby

Technologie s názvem FreshCraft™ nám umožňuje vyrábět výhradně z čerstvých surovin, bez použití suchých polotovarů jako je masová moučka nebo bramborové vločky.

Hlavní výhodou použití čerstvých surovin je to, že vždy pochází z jednoho prověřeného zdroje. Oproti tomu například masová moučka většinou pochází z různých zdrojů v okolí kafilérie.

Freshcraft™ je velice šetrná technologie, která umožňuje zachování živin, bílkovin a enzymů ve stavu, který se blíží jejich přirozené formě. Maximální teplota při zpracování surovin se pohybuje okolo 82-90 °C.

Takto vyrobené krmivo je pro psa chuťově neodolatelné, snadno stravitelné a hlavně mnohem zdravější než běžně dostupné komerční krmivo.

Lisování za studena

Naše druhá řada granulí se vyrábí tzv. lisováním za studena. Lisování za studena je proces, do kterého vstupují již vysušené suroviny, které se po smíchání lisují do peletek. Samotné lisování probíhá šetrně, za teplot okolo 40 °C.