Jak začít krmit granulemi Rufruf

S každým přechodem na nové granule se mohou u pejska objevit zažívací potíže. Sepsali jsme proto pro vás článek, jak správně začít krmivem Rufruf.

Krmivo měnte postupně, není dobré rovnou začít podávat Rufruf místo původního krmiva. Začněte tím, že budete Rufky přimíchávat do původních granulí. Poté zvětšujte dávku Rufek a snižujte dávku původních granulí.

1. - 5. den: 

Začněte zhruba jednou čtvrtinou Rufrufu smíchaných s původními granulemi. Pokud nemá pejsek průjem, můžete začít dávku zvyšovat. Pokračujte až do okamžiku, kdy zhruba polovinu denní dávky budou tvořit granule Rufruf.

6. -10. den: 

Pokud krmíte jedenkrát denně, rozdělte denní dávku na snídani a večeři. Snídaně by pak měla být tvořena výhradně granulemi Rufruf. Na večeři naopak pejskovi dávejte původní granule. Pozorujte, jestli je pejsek následujících 5 dní v pořádku, a pokud ano, můžete mu dávat granule Rufruf i na večeři.

Pokud chcete krmit pouze 1x denně, tak pejskovi zvyšujte dávku Rufrufu, kterou přimícháváte do původních granulí. Během 10. dne byste už měli krmit čistě Rufkami.

Běžné problémy při přechodu na nové krmivo

1) Průjem: Může se stát, že bude mít pejsek při přechodu na nové krmivo průjem. Nemusíte se ničeho bát, je to zcela normální jev a až si psí organismus na krmivo zvykne, průjmy ustanou. Nezapomeňte dodržet postupný přechod na nové krmivo a pokud máte tu možnost, přidejte pejskovi probiotika.

2) Škrábání v krku: Pokud granule Rufruf škrábou vašeho psa v krku, polijte mu je vodou, stanou se vláčnější a lépe se mu budou polykat.

3) Blinkání a nadavování: Pokud je váš pes zvyklý na klasické granule, je možné, že si bude po lisovaných granulích ublinkávat. V tomto případě doporučujeme krmit alespoň 2x denně a snížit krmnou dávku o 10%.

4) Velký bobek: Při přechodu na nové granule je běžné, že má pes více odpadu. Rufruf navíc obsahuje látky, které

5) Nechce baštit granule: Pokud máte rozmazleného pejska, je potřeba, abyste mu dali najevo že bude baštit to, co mu dáte. Pokud váš pes ofrňuje a misku nedojí, tak jí zvedněte a podávejte až při dalším krmení. Mezitím psa nenacpávejte ničím jiným. Pokud je to opravdová nežravka, a po 4 dnech hladovky už nemáte dost pevné nervy, můžete psovi granule ovonět konzervou, vepřovým sádlem, máslem nebo lososovým olejem.